Sarwin

صرفه جویی در زمان طراحی با کمک تولید کنندگان


نویسنده: امین پلرودی تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ گروه: طراحی داخلی بازدید: 5177 پسند:

 

طراحی ها با کمک تولید کنندگان

صرفه جویی در زمان طراحی ها با کمک تولید کنندگان

این عقیده وجود دارد که ظهور اینترنت بیش از هر تکنولوژی دیگری در پیشرفت طراحی نقش داشته است.

مطمئنا ، گسترش رایانه های شخصی شیوه کار طراحان را تقویت کرده است ، اما ارزش بی حد و حصر اینترنت ذر ظرفیت آن برای بازارهای جدید نهفته است، جوری که به تبادل ایده ها و انتقال تصاویر سرعت میبخشد که در نهایت باعث پربارتر شدن روابط و افزایش همکاری افراد میشود. در نتیجه ، طراحی در تبادل فرهنگی وسیع تر و بخشی جدایی ناپذیر از هر سرمایه گذاری جدید ، بیش از همه مورد توجه است. مردم انتظار دارند که فضاها ، محصولاتشان و حتی تجربیاتشان به خوبی طراحی شده باشد زیرا می بینند طراحی تا چه اندازه تأثیرگذار است.

این تقاضا برای تعالی ، عصر ما را به یک زمان بسیار چالش برانگیز برای طراح بودن تبدیل می کند. مشتری ها بیش از هر زمان دیگری به کمیت توجه میکنند و انتظارات بیشتری برای تغییر دنیایشان دارند ، چیزی که حتی افزایش سرعت و کارایی نرم افزارهای پیشرفته طراحی رایانه نیز نتوانسته است آن را برطرف کند.

ظهور اینترنت لزوماً این مسئله را برطرف نکرده است. طبق گفته های Claudia Lofton ، طراح داخلی Hastings ، اینترنت دسترسی به یک جریان بی پایان از محصولات ، تولید کنندگان ، مدل های سه بعدی و تصاویر الهام بخش را فراهم می کند. پیمایش بیپایان و طولانی در لیست صفحات فروشنده ها و محصولات میتواند علاوه بر زمان در هزینه نیز صرفه جویی کند. همین مسئله را می توان در مورد ابزارهای آنلاین ارائه شده توسط شرکت های سازنده گفت كه یک پالت موقت را برای كار با آنها فراهم می كنند اما هنوز هم نیاز به كار انفرادی و وقت گیر نشستن در رایانه و ساختن یک پروژه بصورت مجازی دارند.

با این وجود روند رو به رشدی در صنعت وجود دارد که بار قابل توجهی را برای طراحان کاهش می دهد. این متد "طراحان نماینده" خوانده می شود ، در حالی که خالق صنعتی جدیدی نیستند اما توانایی آنها برای کاهش چشمگیر فشار مطالبات مشتری بر روی طراحان آشکار می شود.

طراحان استودیو در حال ازمایش یک نمونه فرش برای یک پروژه ی سفارشی

طراحان استودیو در حال ازمایش یک نمونه فرش برای یک پروژه ی سفارشی

در سطح اینترنت، طراحان فروشنده از جانب تولید کنندگان بکار گرفته می شوند تا به طراحان مشتری در تعیین و ادغام یک محصول در یک پروژه کمک کنند.درواقع نقش آنها بسیار پیچیده تر است. در مقاله ای از "آماندا اشنایدر"، رییس بخش تحقیقات صنعت رسانه طراحی داخلی ThinkLap، گفته می شود تقاضاهای زیادی برای این اشخاص وجود دارد زیرا آنها هم دارای مهارت های یک طراح آموزش دیده ی حرفه ای و هم دارای دانش درباره ی محصولات و توانایی ارایه ی خدمات هستند. "کریگ شولتز" می گوید: همانطور که علاقه ی به یک زندگی طراحی شده افزایش می یابد، طراح فروشنده باید دانش عمیق تری نسبت به تولید یک محصول مناسب هم برای منابع سنتی و هم برای فروشندگان منحصر به فرد داشته باشد. تحضیلات یک طراح از منابع جدید و خاص هر روز ارزشمند تر می شود.

"نیا سُوایدی"، مدیر طراحی مفهومی در استودیوی طراحی رابط، از این عقیده همایت می کند و می گوید همانطور که کارش بطور اختصاصی حول محور طراحی رابط می چرخد، بسیاری از کارهای روزانه اش درصورت تغییر محل کارش تغییری نمی کند.

وی می گوید:«من طراحی داخلی خوانده ام، با این تفکر که در آینده در شرکت کار خواهم کرد. استودیوی طراحی رابط برای طراحان جوانی مثل من موقعیتی فراهم می آورد تا بتوانیم مهارت هایمان را در مسیر جامع تری بکار بگیریم. این مسیله یک چاش اضافی نیز هست، چون مشتری هایمان طراحان دیگر هستند. آنها کارهایمان را طوری ارزیابی می کنند که شاید مشتری هایی که خود طراح نیستند نتوانند این ارزیابی را داشته باشند.» به بیان دیگر طراحانی که با استودیو ی طراحی رابط کار می کنند میتوانند از یک گزارش شهودی و خدمات درجه یک  از سوی شرکای سازنده شان مطمین باشند.

استودیو ی طراحان داخلی از تمرکز بر دو نقطه ی کلیدی تشکیل شده است:مفهوم ها و سفارش ها.تیم مفهومی بر روی ساخت نقشه های کفپوش قراردادی با استفاده از محصولات استاندارد کار می کند.تیم سفارشی کاشی های کاملاً جدیدی با استفاده از رنگ ها، الگو ها و نخ های سفارشی ایجاد می کند."سُوایدی" می گوید استودیوی طراحی رابط ماهانه بیش از 5500 درخواست برای تحویل دادن دارد.این درخواست ها توسط تیم 35 نفره ی استودیو ثبت می شوند که این افراد تحصیلاتی در رشته های طراحی داخلی ، گرافیک ، صنعت ، نساجی و پوشاک دارند.آنها از ترکیبی از نرم افزار های رایج که هزینه های یک محصول را برآورد می کند، استفاده می کنند. این اقتصاد منابع مستقیماً با مأموریت محیطی بزرگتر طراحی داخلی برای معکوس کردن تغییرات محیطی و ایجاد تغییر اساسی در نحوه اجرای مشاغل پیوند دارد.

سُوایدی

"سُوایدی" می گوید :«در زمان ساخت این استودیو از صفر، بسیاری از کار های اولیه درباره ی اموزش و متقاعد کردن طراحان برای پیوستن به ما بود.ما امروز با طراحان در جایگاه مناسبی هستیم.آنها میدانند که میتوانند همراه تیم ما انتظار یک کار برجسته را داشته باشند.در حال حاضر هدف اصلیمان با این استودیو این است که مشتریمان را با ارزش محصولاتمان در طراحی رابط اشنا کرده و به عنوان یک شریک قابل اعتماد برایشان ظاهر شویم.

"لوفتون" که در این استودیو تجارب زیادی کسب کرده می گوید که ارایه ی خدمات یک دارایی با ارزش برای کارش بوده است.«این روز ها با فشرده تر شدن طراحی ها و برنامه های ساختمانی،از هر حمایت مضاعفی که از سوی سازنده های مورد اعتماد می آید، استقبال می کنیم.ما از استودیو ی طراحان داخلی در تعداد بیشماری از پروژه ها در سه سال گذشته استفاده کرده ایم. ما به دانش متخصص تیم در رابطه با محصولات فرش ، روندها و تکنیک های نصب تکیه کرده ایم تا به طراحان ما کمک کند که متوجه تاثیر دیدگاهشان بشوند.»

اینترنت برای طراحان هم سود است و هم ضرر؛ آیتم های جذابی را در سطح جهانی ارایه می دهد بطوری  که همزمان یک منبع محدود تر را ازبین می برد.استودیو های طراحی مانند این استودیو بشدت نیازمند یک واسطه برای طراحان و توقعاتی که توسط جامعه ی مدرن امروزی ایجاد شده، هستند.اگر موفقیت استودیو ی طراحان داخلی را به عنوان یک نشانه در نظر بگیریم، استودیو ی طراحی سازنده تنها به رشد در اعتبار و محبوبیت ادامه خواهد داد.

 


منبع: interiordesign.net
میزان رضایت شما از این مقاله: