Sarwin

تکنولوژی در ساخت جواهرات


نویسنده: امیر پل رودی تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ گروه: طراحی محصول بازدید: 6094 پسند:

تکنولوژی در ساخت جواهرات

فناوری نقش خود را در بهبود کارآیی فرایند طراحی و تولید جواهرات ایفا کرده است. اما کدام نوع فناوری خاص باعث تغییر این بخش شده است؟

طراحی جواهرات

پیشرفت در چاپ

در صنعت جواهرات ، چاپ سه بعدی با استفاده از CAD برای ایجاد مدلهای موم چاپی یا رزین سه بعدی جواهرات کار می کند. سپس برای ریخته گری قطعات ظریف با فلزات مرغوب استفاده می شوند (چاپ سه بعدی با فلزات گرانبها برای شروع بسیار پرهزینه خواهد بود). این قالب ها بدان معنی است که در نهایت حالت یکپارچه دارد و بخش های جداگانه ای از فلز لازم نیست که به هم متصل شوند تا یک جواهر جامد و پیچیده تر را ایجاد کنند.

چاپ سه بعدی با بهبود کارآیی فرآیند تهیه و تولید ، طیف وسیعی از فرصت ها را برای بخش های زیادی باز کرده است.

شهرزاد در مورد تجارت خود، که تخصص در جواهرات کفش است ،میگوید: وی گفت: "من در زمینه چاپ سه بعدی بسیار آزمایش کرده ام ، زیرا این تست امکان آزمایش کم هزینه را برای طراحی محصولات فراهم می کند. در گذشته ، رفتن مستقیم به تکنیک های ضرب کردن فلز بدان معنی بود که اگر یک طرح به نظر درست نرسد ، زمان گرانبها (و فلزات گران قیمت) از بین می روند. وی گفت: "اکنون ، من در CAD طراحی می کنم ، به صورت سه بعدی چاپ می کنم ، و فقط در مواقعی که طراحی درست باشد ، من از قالب سه بعدی برای ایجاد یک قطعه جواهراستفاده می کنم. بسیاری از طراحی های من از طلای 22 قیراطی است ، بنابراین این روند جدید هزاران پوند و ساعت وقت من را پس انداز کرده است."

چاپ سه بعدی جواهرات

 

فناوری لیزر

حکاکی لیزری یک جایگزین مدرن برای ساختن طرح های یک طرفه ، سفارشی یا منحصر به فرد است. از فن آوری لیزر می توان هنگام حک کردن قطعات فلزی یا اضافه کردن کتیبه ها و جزئیات به جواهرات استفاده کرد. به دلیل دقیق بودن ماشین آلات ، کوچکترین جزئیات را می توان با یک لیزر ایجاد کرد ، بدین معنی که این عبارت پس از حکاکی ، به وضوح خوانا است. اگرچه تازه مدتی است که این تکنولوژی وارد عرصه شده، اما پیشرفت در لیزرها به طور مداوم در حال پیشرفت صنعت جواهرسازی هستند.

لیزر جواهرات

 

طراحی به کمک رایانه (CAD)

با افزایش تقاضا برای محصولات سفارشی، CAD قطعه مهمی از فناوری برای بسیاری از مشاغل است. وقتی صحبت از جواهرات می شود که به عنوان هدیه یا دارای اهمیت خاصی هستند ، بسیاری از مشتریان سلیقه های مختلفی دارند. از طرح های جسورانه گرفته تا سبک های ظریف قدیمی، انتخاب های زیادی برای مردم وجود دارد. اغلب ، مردم می خواهند جواهر به صورت تک قطعه ساخته شود، و CAD می تواند در این زمینه کمک کند. طراحی به کمک رایانه (CAD) به یکی از ویژگی های اصلی طراحی و ساخت جواهرات کنار گذاشته شده تبدیل شده است. در این نوع طراحی از رایانه ها برای ایجاد و اصلاح یک طرح قبل از شروع تولید استفاده می کند. این تکنولوژی می تواند مدل های دقیق 2D و 3D و همچنین تصاویر فنی تولید کند. تصاویر فنی تولید شده به مشتری این امکان را می دهد تا محصول مورد نظر خود را از زوایای مختلف و در قالب واقعی مشاهده کند. این بدان معنی است که قبل از ایجاد جواهرات می توان هرگونه تغییر در قطعه را ایجاد کرد و در صورت تغییر ذهن مشتری، از هدر رفتن جواهرات ،فلزات و منابع جلوگیری کرد.
نیل دوتا از Angelic Diamonds ، خرده فروش حلقه های عروسی می گوید: CAD امکان ایجاد طرح های پیچیده تر را فراهم می کند ، زیرا میتوان تا جزیی ترین طرح ها را روی جواهر ایجاد کرد. مشتریان می توانند بعد از دیدن تصاویر مدل مجازی، سلیقه خود را به طرح ها اضافه کنند. جواهرات اغلب سرمایه گذاری قابل توجهی برای خریدار است و برای مشتری و فروشنده مهم است که خریدار از محصول نهایی راضی باشد."

cad jewelery
اگرچه فناوری جواهرات با گذشت زمان تغییر کرده است ، اما مردم هنوز هم از قطعات و جواهرات دستبافی که برای ساختن آن زحمت کشیده شده قدردانی می کنند. چه کسی می داند انقلاب بعدی در صنعت چه خواهد بود ...


منبع: industryeurope.com
میزان رضایت شما از این مقاله: