Sarwin

قدرت برند: آندر آرمور (UNDER ARMOR)


نویسنده: امیر پل رودی تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ گروه: برندینگ بازدید: 7936 پسند:

بنر ander urmor

در این مقاله نحوه عملکرد Under Armor به عنوان یک برند لباس ورزشی و برندی که نایک را به سمت آینده ای کاملاً نامشخص میبرد؛ بررسی میکنیم.

david plank

دیگر همه جا ورزشکاران و مردم خارج از منزل به Under Armour تکیه می کنند تا آنها را با لباس و پوشاک با کیفیتش عالی نشان دهد. از سال 1996 ، این برند تولید طیف گسترده ای از لباس های ورزشی را به عهده گرفت و به سرعت تبدیل به یک شرکت قدرتمند در رقابت با غول هایی مانند نایک و آدیداس شد. آندرآرمور از طریق برندینگ عالی و حتی افزایش کیفی محصولات، Under Armor به صدر صنعت پوشاک ورزشی رسیده است.

under armor

ریشه برند

کوین پلانک در سال 1996 آندرآرمور را تأسیس کرد. در آن زمان، وی کاپیتان 23 ساله تیم فوتبال دانشگاه مریلند بود. Plank تصمیم گرفت پیراهنی از پارچه مصنوعی را طراحی کند که رطوبت آن از بین برود. او فروش لباس را از صندوق عقب اتومبیل و زیرزمین مادربزرگش آغاز کرد. در اواخر سال 1996 ، پلان اولین فروش بزرگ خود را انجام داد و پوشاکش را با قیمت 17000 دلار به یک تیم فروخت. حتی نام این شرکت نیز گواهی بر موفقیتش است. او فقط املای انگلیسی کلمه "armour" را انتخاب کرد.
این برند در سال 2015 ، 232 میلیون دلار درآمد داشته و تاکنون برای برخی از بزرگترین ستاره های ورزشی جهان پوشاک تهیه کرده است. خیلی زود پس از تأسیس این شرکت ، حتی امثال نایک ، آدیداس و ریبوک تحت تاثیر Armour شروع به کار کردند و نسخه های پیراهن های مرطوب کننده خود را منتشر کردند. در حالی که برند Under Armor روی ایده طراحی ضد رطوبت ساخته شده بود، اما امروزه Under Armor لباس و پوشاک متنوعی را ارائه می دهد، از تجهیزات سردسیری برای گرم نگه داشتن بدن در فضای بیرون از منزل در سخت ترین آب و هوا گرفته تا پیراهن های معمولی و روزمره . این شرکت البته با ماندگاری در برابر ریشه های خود، همچنان به ارائه تجهیزات ورزشی به ورزشکاران نیز ادامه می دهد و دائماً با افزایش دادن خط تولید، پیراهن، شلوار، پارچه و سایر محصولات خود را سبک تر، قوی تر و راحت تر از گذشته تولید میکند.

under armor

تاریخچه لوگوی آندر آرمور

چیزی که برای تمامی ورزشکاران آماتور و حرفه ای در هر رشته ای قابل تشخیص است، لوگوی این برند است.
آرم Under Armor از نام Under Armor متولد شد ، که در اصل به طور تصادفی شکل گرفت. هنگامی که شرکت برای اولین بار شروع به کار کرد ، کوین پلانک ایده نامگذاری آن را "body armor" عنوان کرد. برادرش، بیل، کلامش را اشتباه برداشت کرد و فکر کرد که او گفته "under armor". سپس این آرم پس از آن طراحی شد ، ترکیب "U" در "Under" با "A" در "Armor" برای ایجاد یک آرم بسیار ساده که امروزه در سراسر جهان قابل تشخیص است.

under armor logo

عناصر طراحی آرم آندر آرمور

طراحی این لوگو بسیار ساده است و تنها از ترکیب دو حرف U و A ساخته شده است. اما این ترکیب آنقدر زیبا انجام شده که میتواند به تنهایی طرح روی لباس های این برند باشد. لوگوی Under Armor همچنین دارای یک تایپ سفارشی است که به طور خاص برای شرکت طراحی شده است. این یک نوع جالب است که هر دو لبه های صاف و نقاط تیز را با هم ترکیب می کند و این پیام را به شما می دهد که لباس آندرآرمور به راحتی قابل پوشیدن است و در عین حال سخت و تهاجمی است.

under armor store

محبوبیت آرم آندرآرمور

Under Armor در واقع کل بنیاد موفقیت اولیه خود را مدیون سازماندهی مجدد آرمشان است. در سال اول این شرکت ، پیش از آنکه Under Armor هیچ قرارداد رسمی ای را به پایان برساند؛ جف جورج ، کارفرمای Oakland Raiders ، روی جلد USA Today ظاهر شد که لباس زیر لاستیکی آندرآرمور را پوشیده بود. اندکی پس از این افزایش عمده توجه رسانه ها ، تیم های سراسر کشور نیز توجهشان جلب شد. کوین پلانک به زودی سفارشاتی را برای تیم هایی چون Georgia Tech Yellow Jackets ، the Arizona State Sun Devils ، the NC State Wolfpack و تعدادی دیگر از تیم های فوتبال DI در اختیار داشت ، همه و همه به دلیل توجه به آرم برند.
محبوبیت آرم Under Armor همچنان یکی از نیروهای محرک فروش لباس آنها است. البته بخش عمده ای از بازاریابی شرکت بر اساس عملکرد لباس و پوشاک آنها است ، اما در صنعت پوشاک ، مد و زیبایی جذابیت همیشه یکی از مهمترین عوامل هستند. تقریباً در هر یک از طراحی لباس های آندرآرمور، آرم آنها ویژگی اصلی طراحی است. در واقع معنایی به آرم آنها پیوست شده است. دقیقاً مانند تاج رولکس که سمبل ثروت و تجملات است، آرم Under Armor نمادی از سرعت، قدرت و ورزشکاری است. مردم مفتخر به پوشیدن لباس هایی هستند که آرم Under Armor را به نمایش می گذارد زیرا آنها این مساله را به عنوان پیامی در مورد سبک زندگی و علایق خود می بینند. با اتصال چنین ارتباط مثبتی به آرم خود، Under Armor قادر است لباس و پوشاکی تولید کند که از مرزها عبور کند حتی اگر این آرم تنها ویژگی طراحیشان باشد که این برند را از رقبای خود جدا می کند.

the rock- under armor

به این ترتیب ، Under Armour واقعاً یکی از بزرگترین داستانهای موفقیت در مورد تأثیرگذاری یک آرم خوب می تواند باشد. البته، برای دستیابی به موفقیتهایی مانند Under Armour، یک نشان بزرگ در کنار بازاریابی حتی بهتر از آن نیز نیاز دارید. بدون بازاریابی در آندرآرمور، این لوگو چنین مفهوم مطلوبی را ارائه نمی دهد اما با این وجود یکی از کیس استادی های مورد علاقه ما در مورد تفاوت یک آرم عالی است.

anthony jashoa under armor

phelps under armor

tottenham ander urmor

nigeria women team under armor

murray ander armor


منبع: logomyway.com
میزان رضایت شما از این مقاله: