Sarwin

پرسول


نویسنده: احمد ساری تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ گروه: طراحی محصول بازدید: 7139 پسند:

پرسول

persol

پرسول (PERSOL) یکی از شرکت های تولید کننده عینک آفتابی لاکچری است که در سال ۱۹۱۷ میلادی توسط یک ایتالیایی به نام جیوسپه راتی، عکاس و صاحب یک مغازه عینک سازی، تاسیس شد. راتی در حیاط خانه ای کوچک، شروع به طراحی و تولید عینک هایی کرد که از لحاظ فنی پیشرفته بودند و نیازهای خلبانان و رانندگان اتومبیل های اسپرت را برآورده می کردند به همین دلیل به عنوان تولید کننده عینک آفتابی برای خلبانان و همچنین ورزشکاران شناخته می شد. پرسول برگرفته از واژه ایتالیایی به معنای آفتاب است و نشان دهنده عملکرد بالای این محصولات در برابر اشعه های خطرناک خورشید است. پرسول هم از نظر کیفیت و راحتی بالاترین درجه را دارد و هم در کارآیی حرف اول را در بین مارک های دیگر می زند. طراحی ساده و استفاده کردن از لنزهای کریستالی که برند پرسول به این لنزها افتخار می کند و علامت تیر نقره ای که هم کاربردی و هم نشانی زیبا و درخور است، از ویژگی های فوق العاده محصولات نوآورانه پرسول در دسته عینک هایش در گذشته و امروز بوده است .

persol ads + sarwin

دسته عینک های پرسول به لطف سیستم خاصی که دارند، خاصیت انعطاف پذیری بالایی داشته و راحتی را برای شما فراهم می کنند.

عینک های پرسول تماما دست ساز ایتالیا و در شهر تورین تولید می شوند و با بهترین مواد اولیه و با بالاترین دقت و به جزئیات ساخته می شوند. پرسول در کنار عینک آفتابی، فریم عینک طبی نیز تولید می کند. لنزهای پرسول تماما ضد خش و ضدضربه هستند و با وجود این ویژگی های خاص قیمت مناسبی نیز دارند.

چهار ارزش اساسی همیشه راهنمای برند پرسول بوده اند:

ذائقه ی خاص ایتالیایی در طراحی

کار با دست بر روی تمام جزئیات

تکنیک های انحصاری و سری پرسول در مراحل نهایی 

انتخاب همیشگی کارگردانان شهیر، بازیگران و هنرمندان در تمام دنیا

steve mc queen + persol + sarwinalain delon + persol

امروزه پرسول برند لوکسی با میراث برجسته ای است که بر اساس سنت صنعت گران ایتالیایی پایه گذاری شده است. بهترین راه برای توصیف پرسول این است که ارزش های این برند را برشماریم: صنعت گری ایتالیایی، طراحی نمادین زیرکانه، اعتماد به نفسی که به مصرف کنندگانش می دهد، مورد توجه سینما گران واعتماد ذاتی که این عینک ها با خود دارند چهار ارزشی است که حقیقتا ذات پرسول را مشخص می کند، یعنی گذشته، حال و آینده ی این برند را. تمام مدل های پرسول به صورت دستی ساخته و پرداخته می شوند در کارخانه ی لورانیو ایتالیا. برای پرسول هر گونه جزئیات تمام کننده ی یک عینک به وسیله دست انجام می شود زیرا تنها دستان انسان است که می تواند جزئی ترین نقص ها را لمس کند.

pierce brosnan + persol

طراحی بی نظیر پرسول بازتاب دهنده ذات بی زمان این برند است، این ذات بدون تاریخ انقضا تنها به زیباشناسی این عینک ها مربوط نمی شود بلکه بیانگر ابتکار و خلاقیت در این عینک ها هم هست.

طراحی و تکنولوژی در عینک های پرسول دو امر جدا نشدنی هستند، تا به این صورت سرشت خدشه ناپذیر پرسول که وابسته به زمان نیست را، ضمانت کنند.

هویت این برند توسط اعتماد به نفس ذاتی که این عینک ها به مخاطبانشان می دهند و هم چنین توسط یک خاصیت دوگانه که در عین سادگی، خاص به نظر می آیند ،مشخص می شود. بی تردید می توان هر فریم عینک پرسول را یک اثر هنری نام نهاد، عینک های پرسول را می توان عینکی دانست که بدون هیچ تلاشی قادر به بیان شخصیتی قوی هستند.

bruce lee + persol + sarwin

از آغاز تاریخ پرسول، این عینک انتخاب اول کارگردانان، بازیگران و هنرمندان جهانی مشهور بوده است که علاقه ی شدیدی به استفاده از این عینک ها هم در فیلم هایشان و هم در زندگی شخصی شان داشته اند.

علاقه ی شدید به سینما منجر به تعداد زیادی مشارکت با فستیوال های معروف جهانی سینما شد مثل فستیوال فیلم ونیز، حالا که ما در مورد این برند بیشتر می دانیم ،زمان دانستن طبقه بندی ها و نیاز مشتریان است.

ویژگی مشتریان پرسول چه چیزی است؟

آنها اکثرا مردان هستند که سنی بین 25 تا 50 سال دارند اما چیزی که وجه مشخصه آنهاست طرز تفکر آنهاست.

آنها افرادی مجری(کاربلد، اهل عمل) هستند: آنها مدام در حال کشف و شهود هستند، تشنه ی آگاهی و در جستجوی بهتر بودن هستند.

آنها گروهی از زیبایی شناسان هستند: آنها از اصول مد آگاه اند اما به دنبال چیزی ورای ظاهر هستند.

آنها افرادی مطلع و جویای آگاهی هستند: آنها از تلاش برای کشف تجربیات جدید خسته نمی شنود و به دنبال کیفیت تولیداتی هستند که به بازتاب شخصیت آنها و سلیقه ی خاص شان منتهی شود.

با وجود اینکه اکثر مخاطبان این برند مردان هستند. اما تمام این توضیحات برای مشتریان خانم این برند هم صادق است.

شناسایی نیازهای مخاطبان پرسول، سلیقه شان، ارزش ها، اولویت های چگونه لباس پوشیدنشان و شخصیت شان اساس تولید و طبقه بندی جدید مشتریان پرسول است.

jack nickelson

پرسول سه راه اصلی و مختلف را برای تفسیر استایل شناسایی کرده است که به این واسطه پاسخی صریح به استایل و زمان آن داده باشد.

این سه رویه ی متفاوت مشتریان مختلف پرسول را تعریف می کند.

innovation                      style                        conversation

وفادار خالص طوری لباس می پوشد گویی ارتباط عمیقی با گذشته دارد، جذب اشیایی می شود که دارای پیشینه ی غنی باشند که بتوان آنها را کشف کرد و یک وفادار خالص آن دسته اشیایی را که تاریخ دار هستند را تحسین می کند و تمایل دارد که از طریق کشف مجدد این اشیاء شخصیت خود را بیان کند، و آنها را به جریان معاصر چنان مربوط سازد که از تمایلات و سلایق عمومی مبرا باشند.

کلماتی که یک وفادار خالص خود را با آنها تشریح می کند:  گذشته و میراث

یک مرد متشخص معاصر استایل برجسته ای دارد که بیانگر زیبایی معاصر است. وی لباس هایی را می پوشد که هرگز از مد افتاده نمی شوند و این طرز پوشش را از میراث هر جزئی که به تن دارد الهام می گیرد، که می توان آن را به زبان زیبایی شناسی معاصر ترجمه کرد. با اقتدار(خودبینی) وی می داند که مد چگونه عمل می کند، اما وی به دنبال ظاهری خاص و اختصاصی به ورای آن قدم می نهد.

کلماتی که یک مرد متشخص معاصر خود را با آنها تعریف می کند:

زیبایی، بدون تاریخ انقضا، زیبایی شناسانه، مقتدرانه(خودبینانه)

مجری محض(کاربردگرا محض) به دنبال استایل خاصی می گردد که زیبایی شناسی واضح آن حالت تطبیق پذیری وی را نمایانگر کند. نوع لباس پوشیدن وی توجه فوق العاده زیاد به جزئیات را نشان می دهد و همین طور راحتی را ضمانت می کند.

کلماتی که یک مجری محض خود را با آنها تعریف می کند:

خاص، مشخص، با ذوق، توجه به جزئیات، متمایز راحتی

   من شیفته ی تیپ های سنتی هستم و کارهای تشریفاتی چون خواندن روزنامه. من عاشق کشف مجدد داستان پشت اشیاء قدیمی هستم و علاقه دارم که به آنها ارتباطی معاصر ببخشم، که تمایلات روز عامه مردم را نداشته باشد.

  رویه زندگی من به این صورت است که دوست دارم استایل لباس پوشیدنم را خودم بسازم با نظر به زیبایی شناسی معاصر. برای ساختن ظاهر خاص و یگانه ام، دوست دارم با تضادها بازی کنم و هم چنین چیزهای متفاوتی را امتحان کنم.

  نحوه لباس پوشیدن من کاملا ساده است زیرا که من محافظه کاری و زیبایی شناسی مشخص را دوست دارم. در زیر پوسته ظاهری جایی است که من دنبال محتوای اصلی می گردم، من عاشق وسایلی هستم که راحتی حداکثری را به مصرف کننده می دهد. سپاسگزار ابداعات تکنولوژیک جدید هستم.

همانطور که شاهد بودیم، هر کدام از سه مصرف کننده شخصیت خاص، سلیقه، چگونگی تعریف استایل خود، الهامات و نیازهای خود را داشتند.

برای اینکه به مصرف کنندگان این امکان را بدهیم که شخصیت خود را بیان کنند، حتی با عینک انتخابی شان! کلکسیون های پرسول برای این طراحی شده اند که اولویت های مصرف کنندگان اش را به صورت طرح، مواد و جزئیات بدل کند.

و این به همین خاطر است که پرسول طبقه بندی جداگانه ای را در هر کلکسیون برای هر مصرف کننده در نظر می گیرد:

گالریا یا گواه هنر موجود در گالری است و اختصاص دارد به مصرف کنندگان وفادار خالص. گالریا پرسول درباره ی خاطرات، سنت و آرشیوهاست.

سارتوریا(خیاطی) گواه به تن درآوردن است و مترادف استایل، زیبایی شناسی و معاصریت است. سارتوریا پرسول متمرکز بر روی جنتلمن های معاصر است.

آنیشینا (کارگاه) گواه ی برای کار در محیط های کنترل شده و بسته مثل کارگاه و ... است و مربوط می شود به مصرف کنندگان اجرایی محض که راحتی، تطبیق پذیری و کاربردی بودن را ترجیح می دهند.

گالریاایدهپرسول همیشه از آرشیو خود برای طراحی ها الهام می گیرد.

طرح

نسخه های جدید و تکراری از استایل های پرسول، طرح هایی برای ساختن شخصیتی قوی و هویتی برجسته.

مواد

ترکیب استات و دیگر مواد سنتی، بافت های هاوانا و هورن(شاخ)جزئیات

جزئیات از آرشیو پرسول می آیند، پرداخت های بسیار دقیق و ظریفسارتوریاایدهعناصری از زندگی فرهنگی نخبگانطرح

طرح هایی که استایل های جهانی معاصر را تعبیر میکند. طرح های جسورانه درعین حال متعارف.

مواد

استات های هاوانا و مواد متضاد، استات های تیره و تن هایی از هاواناجزئیاتپرداخت های سطح و جزئیات تزئینی از لوازم جانبی مردانه الهام گرفته شده است تا حسی از اقتدار را انتقال دهد.

آفیشیناایده

از دنیای تکنولوژی و تحقیقات الهام گرفته و اینها با هم ترکیب شده اند تا راحتی را به ارمغان بیاورند.

طرح

طرح های واضح و تر و تمیز که نشان دهنده ی شخصیتی با بصیرت و کلاس خاص خود را دارد.

مواد

استات ها، مواد سنتی و مواد اضافه تنها با این شرط که برای استفاده کننده مزایایی که در نظر دارد را داشته باشد.

جزئیات

جزئیات کاربردی، اجزاء پیچیده و تکنولوژیکال که در عدسی ها و دسته ها به کار رفته اند برای آسودگی بیشتر هستند.

آیکونا

سمبل ها یکی از طبقه بندی های اصلی و یک طبقه بندی عرضی برای تمام مصرف کنندگان است. این طبقه بندی شامل مدل های سمبلیک گذشته، عینک هایی که توسط اسطوره های سینما استفاده شده اند: 649، 714، سلور649:

اصالتا در سال 1957 طراحی شد برای رانندگان ترامو در تورین.طرح بی نظیر آن با پل ویکتور فلیکس برجسته تبدیل به یکی از بی نقص ترین سمبل های این برند در طول زمان شد

در دهه 1960 معرفی شد به عنوان نسخه ی تاشوی 649، و اولین عینک تاشوی ست که تابحال تولید شده بود.

سلور

در دهه 1950 ساخته شد و تبدیل به یک پیشرو استایل ها شد با ترکیب خاصی از فلز طلایی و سلولز.

در پرسول همیشه به استایل های گذشته در طی سالها رجعت شده است و تکرار شده اند، بدون اینکه در قدرت آنها خدشه ای وارد شود.

آیکون ها می توانند به عنوان یک طبقه بندی عرضی در نظر گرفته شوند که نسخه ها و تعابیر مختلفی را از فریم های سمبلیک پرسول که می توانند مناسب بیان استایل های خاص مصرف کنندگان مختلف باشند را نشان دهد.

robert denirojulia roberts


منبع: persol.com
میزان رضایت شما از این مقاله: