Sarwin

مایکروسافت، از کجا به کجا


نویسنده: امیر پُلرودی تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ گروه: طراحی خدمات بازدید: 5772 پسند:

طراحی یک بافت پیوندی است که توسط نیازهای مشتری هدایت می شود.

microsoft office sarwin

Jon Friedman طراح ارشد محصولات مایکروسافت آفیس ، رهبر تیم تحقیقاتی متشکل از بیش از 500 نفر است که بر روی نسل بعدی ایجاد ، ارتباطات و تجارب همکاری در زندگی و زندگی کار می کنند.جون به عنوان یک رهبر طراحی پرشور ، نقاط عطف مایکروسافت را بازیابی می کند و ما را با ارزش ها و عملکردهای یک غول فناوری هدایت می کند.

این مصاحبه در ارتباط با با کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر وی در طراحی ، موقعیت فعلی وی در مایکروسافت ، پروژه هایی که وی مدیریت کرده است و چندین نکته در مورد عملکرد ، ارزش ها و پیشنهادهای مایکروسافت میباشد.

microsoft sarwin

جون فریدمن کیست و چگونه به معاون طراحی و تحقیقات شرکت مایکروسافت تبدیل شد؟
جان فریدمن: "اول و مهمترین ، من یک طراح هستم. همه ما در زندگی خود نقش های زیادی را بازی می کنیم. من یک پدر، شوهر و پسر هستم. چیزی که اشتیاق من را به عنوان یک کودک بسیار جوان برانگیخت ، فرایند ایجاد و ساختن چیزها بود ، و نه فقط ایده آن.

یکی از چیزهایی که در این راه در مورد خودم فهمیدم ، این بود که مهم نیست چقدر کار می کنم یا چند ساعت کار می کنم ، بلکه این مهم بود که وقتی چیزی می سازم ، آیا مراحل حل مشکلات آن را طی می کنم؟ این شگفت انگیز است ، حل مشکلات ، شناسایی فرصت ها ، ساختن چیز جدید یا ایجاد ایده های دیگران که به من انرژی میدهد. من فکر می کنم این ماهیت طراحی است ، به همین دلیل وارد آن شدم ، به همین دلیل آن را دوست دارم. و فکر می کنم بیش از یک حرفه برای من باارزش است. من قطعاً علاقه خاصی به جنبه های خاص طراحی دارم.
هرجا مشکلی برای حل شدن وجود دارد که می تواند به روشی جدید و منحصر به فرد به مردم کمک کند ، فرصتی برای انجام کاری عالی و غوطه ور شدن در طراحی وجود دارد. طراحی مدنظر من است.
چگونه من در شرکت مایکروسافت نایب رئیس شرکت شدم؟ اول از همه ، همیشه ترکیبی از قرار گرفتن در مکان مناسب و زمان مناسب وجود دارد ، و سپس در مورد رشد شغلی کار درستی انجام می شود. من هرگز نمی خواهم این واقعیت را نادیده بگیرم که بخت و اقبال در قرار گرفتن در مکان مناسب در زمان یا سرنوشت مناسب نقش ندارد، اما چیزی که من در آن تأمل کردم نزدیک شدن به شغلم است مانند نزدیک شدن به یک مساله طراحی.


هیچ راه اشتباه یا درستی وجود ندارد ، فقط یادگیری وجود دارد. شما فرصت اشتباه دارید. سالها پیش من در مایکروسافت به عنوان یک طراح صنعتی شروع به کار کردم ، به عنوان کارآموز استخدام شدم ، و مواردی مانند ساعت های هوشمند را طراحی می کردم. من حرفه خود را بر روی حل مشکلات طراحی و تولید محصولات بهتر متمرکز کردم ، همچنین یاد گرفتم که وقتی فرهنگ بسیاری از افراد را با هم ترکیب می کنید به نتایج جالبی میرسید. من برای هر نوع محصولی که در مایکروسافت کار کرده ام ، از تفکر طراحی استفاده کرده ام.

یکی از چیزهایی که از آن یاد می گیرید مانند لحظات "اوه ، کار نکرد" است یا زمان ارائه محصول خیلی زود بوده یا کمی دیر به بازار رسیده بوده یا از ابتدا اشتباه کار کرده ایم. شما این فرهنگ شگفت انگیز را ایجاد می کنید و در بسیاری از رشته ها ارتباط بهتری برقرار می کنید. این شما را مجاب می کند تا همه با هم روی یک روایت متمرکز شوند و تیم را به سمت موفقیت سوق دهد.
استیو جابز گفت: "احمق بمان، گرسنه بمان" ، و من فکر می کنم منظورش این بوده است که همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد. هر چقدر هم که فکر می کنید می دانید ، واقعاً چیزی نمی دانید. همیشه چیز جدیدی برای یادگیری از هر شرایطی وجود دارد. حرفه من بازتاب این ایده است که در هر مرحله و هر محصول جدیدی که کار کرده ام ، چالش فرهنگی جدیدی که با آن روبرو شده ام، فقط فرصتی برای یادگیری و رشد بوده است.

ماکروسافت آفیس

در مایکروسافت چه کاری انجام می دهید؟
ما برای صدها میلیون نفر تا بیش از یک میلیارد نفر روی کره زمین محصولات تولید می کنیم. این مقیاس نیازمند پاسخگویی زیادی است. انجام کارهای درست برای مردم مسئولیت بزرگی است. برای من ، ترکیب طراحان ، محققان ، مهندسان واقعاً حیاتی است. برای اعتبار بخشیدن به چنین گروه عظیمی از مردم که می خواهید ، باید عمق و وسعت انواع نیازهای انسان را درک کنید.
طراحی و مهندسی دو روی یک سکه هستند ، هر دو رشته های خلاقانه ای هستند. هنگامی که در محصول خود فرصت ها و نیازهای انسان محور را می بینید ، توانایی حل مشکلات را با تجربه کردن بدست می آورید. ماهیت طراحی خدمات و نرم افزار برای صدها میلیون نفر نیاز به طراحی ، مهندسی ، تحقیق دارد ، همه باید دست به دست هم بدهند ، در جهت همان هدف گسترده تر ، یعنی بهتر ساختن محصولات برای مشتریان اقدام کنند.
من می گویم طراحی دو نقش حیاتی دارد. یکی ساختن لذت بخش ترین ، مطلوب ترین و ساده ترین راه حل برای یک مشکل در هر محصول خاص و بالا بردن سطح آن است. این کار مهمی است که یک طراح انجام می دهد. یا دوم اینکه ما این کار را از طریق فرایند طراحی یا تکرار و تلاش انجام می دهیم.
ما برنامه های مختلفی داریم که به مرور ساخته ایم: ما ویندوز داریم ، دستگاه های عالی مانند Surface میسازیم. بنابراین به طور فزاینده ای ، مردم در حال خرید سیستم هستند ، آنها در حال خرید یک سرویس یا محصولی هستند که انتظار دارند به آنها در انجام کارها کمک کند.

یکی از منحصر به فردترین نقش هایی که طراحی در مایکروسافت ایفا می کند ، واقعاً یک بافت پیوندی است که ناشی از نیازهای مشتری است. بیشتر افرادی که با آنها صحبت کردیم از دو تا پنج برنامه مختلف برای انجام هر نوع بهره وری در زندگی خود استفاده می کنند. این به این معنی است که اکوسیستم مایکروسافت باید به گونه ای کار کند که گویی یک محصول ساخته شده توسط یک شخص است ، حتی اگر در مجموع بیش از صد هزار نفر در تولید آن دخیل بوده باشند.
سالها پیش ما یک زبان طراحی به نام Metro داشتیم. و این اولین نسخه اولیه زیبایی شناسی طراحی یک محصول بود. شگفت انگیز بود ، اما بیشتر مجموعه ای از اصول بود تا مجموعه ای از طرح ها و کدهای قابل اشتراک گذاری. این احتمالاً اولین قدم ما بود. سپس دیگران در صنعت کارهای شگفت انگیزی را در مورد طراحی سیستم ها انجام دادند که البته ما نیز از آنها الهام گرفتیم. و هنگامی که ما مجدداً زبان طراحی خود را بازنگری کردیم تا بیشتر به یک سیستم طراحی تبدیل شود ، جهان به طرز چشمگیری تغییر کرده بود. شرکت های زیادی بودند که خدماتی نظیر ما ارائه میدادند، مانند ios و android.

اکسل ساروین

ما به این فکر می کنیم که محصولاتمان را متناسب با آنچه به مردم انرژی می دهد و آنچه مردم می خواهند در زندگی خود انجام دهند ، تنظیم کنیم. آینده ما استفاده از قدرت فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در فضای ابری است تا شما را واقعاً در رسیدن به اهداف بزرگتر توانمند سازد. و این به معنای کوتاه کردن زمان کارهای کوچکتر است که شما باید انجام دهید و به شما در مدیریت آنها کمک میکند. شما کارهای زیادی را در زندگی روزمره خود انجام خواهید داد و فضا برای انجام کارهای بزرگتر فراهم می شود.

www.instagram.com/sarwingram


منبع: https://designwanted.com/tech/interview-jon-friedman-microsoft/
میزان رضایت شما از این مقاله: