Sarwin

ترندهای طراحی فروشگاه در سال 2021


نویسنده: امیر پل رودی تاریخ ایجاد: ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ گروه: برندینگ بازدید: 4358 پسند:

RETAIL DESIGN IN 2021

تجربه خرید و فروشی در سال 2020 به دلیل تأثیر جهانی COVID-19 با فروش آنلاین و تجارب نوین خرید حضوری، تغییر بی سابقه ای یافت.
حتی قبل از COVID-19 ، مشخص بود که خرید آنلاین راه اصلی در روند خرید و فروش آینده است. طبق مطالعات اخیر ، 76٪ از مصرف کنندگان آمریکایی به صورت آنلاین خرید می کنند و پیش بینی می شود که در سال 2023 بیش از 300 میلیون خریدار آنلاین آمریکایی وجود داشته باشد. خرید آنلاین راحتی ، قیمت مناسب و اغلب اوقات انتخاب و گزینه های بیشتری نسبت به فروشگاه های خرده فروشی سنتی دارد. با داشتن چنین سرویسی در دسترس شما ، طراحی فروشگاه فیزیکی اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است. و حتی اگر تجربه خرید در سال 2020 تغییر کرده باشد ، فروشگاه های آجر و ملات از بین نمی روند. در واقع ، طبق نظرسنجی اخیر، 46٪ از مصرف کنندگان هنوز بازدید از یک مکان خرده فروشی فیزیکی را به خرید آنلاین ترجیح می دهند و هنگامی که این خریداران تجربه خرید حضوری مثبتی داشته باشند، احتمالاً 90٪ به آن فروشگاه باز می گردند.
با شروع دوباره باز شدن اقتصاد ، بسیاری از مصرف کنندگان همچنان مسیر خرده فروشی در فروشگاه را انتخاب می کنند زیرا قبل از خرید می توانند آنچه را که می خرند ببینند (و با نماینده فروش صحبت کنند). مشاغلی که می خواهند بیشترین فرصت ها را برای موفقیت در اختیار خود قرار دهند ، بهترین راه های خرید آنلاین و حضوری را در اختیار شما قرار می دهند و برای هر نوع مصرف کننده شرایط را فراهم می کنند.
نوآوری در طراحی ابزاری حیاتی برای خرده فروشان است تا بتوانند خود را از هم جدا کنند و مشتریان را به فروشگاه های خود بکشند. هر فضای خرده فروشی ، صرف نظر از صنعت - فروشگاه بزرگ ، سوپرمارکت ، داروخانه ، بوتیک و غیره - باید برخی از این ترندهای طراحی فروشگاه را برای سال 2021 را در فضاهای خود بگنجاند.

1. داستان سرایی / طراحی مارک با توجه به مردم شناسی

قصه گویی برند از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا تجربه خرید خرده فروشی بیش از مرور و خرید محصولات بوده است. یکی از مهمترین روندهای طراحی برای سال 2021 استفاده از قدرت قصه گویی برای به نمایش گذاشتن ارزش های یک مارک تجاری است ، این بسیار مهم است زیرا خرده فروشان سعی در حفظ مشتری و جذب مشتریان جدید دارند.
داستان سرایی برند روایتی منسجم است که حقایق و احساساتی را که برند شما برانگیخته است ، بیان می کند. "علاوه بر اینکه مشتریان از شما درخواست میکنند که چرا آنها باید یک محصول یا خدمات را بخرند ، مشاغل باید داستان را در مورد نام تجاری خود و دلیل وجود آن، به طور مداوم در تمام ارتباطات به اشتراک بگذارند." این به فروشنده اجازه می دهد تا جدا از رقبا باشد. یک مشتری قوی و قابل اعتماد ایجاد کنید و تأثیر بزرگ آن را ببینید.
اما مشاغل همچنین باید از عوارض مصرف کنندگان نیز آگاهی داشته باشند ، به ویژه کاهش دامنه توجه از 15 به 8.25 ثانیه. فروشندگان باید تعریف داستان خود را به روش های مختلف و از طریق سیستم عامل های مختلف مانند فیلم ها ، داستان های رسانه های اجتماعی ، پادکست ها ، پست های وبلاگ - و حتی از طریق کالاهایی مانند تی شرت و لیوان بیان کنند.
به عنوان مثال ، شرکت پاتاگونیا از استفاده مجدد لباس در صورت امکان حمایت می کند ، بنابراین آنها به مشتریان این امکان را می دهند که از فروشگاه پاتاگونیا بازدید کنند و لباس های فرسوده را که دیگر مورد نظر نیستند ، پس بدهند (همچنین گزینه پست برای پوشاک نیز وجود دارد.) مشتریانی که این کار را انجام می دهند برای خرید بعدی از پاتاگونیا اعتبار صادر میکنند. لباس هایی که در آن معامله می شود سپس از طریق برنامه Patagonia’s Worn Wear به فروش می رسد. در مثالی دیگر ، فروشگاه پاتاگونیای دنور، به " حفظ زیبایی های طبیعی کلرادو" اختصاص پیدا کرده و در فضای فروشگاهی آن عکس های متنوعی از این ایالت وجود دارد. در پشت بام و حیاط خلوت اختصاصی فروشگاه نیز میزبان موسیقی ، کارگاه های آموزشی ، یوگا و فضای جلسات برای سازمان های غیرانتفاعی محلی است.
هنگام طراحی یک فضای خرده فروشی ، در نظر گرفتن مخاطبان یا مردم شناسی مورد نظر خود یک گام اساسی در این روند است. شناسایی آن گروه یا گروه (ها) و سپس انتخاب عناصر طراحی جذاب برای آن مردم روشی خلاقانه و استراتژیک برای جذب افراد به فروشگاه های شماست. به عنوان مثال ، ممکن است یک فروشگاه لباس کودک بخواهد تمرکز خود را روی رنگهای روشن کف و دیوارها و رنگهای دیگر در فضا بگذارد. یک مغازه در فضای باز ممکن است از رنگهای خاکی بیشتری در پالت رنگ خود استفاده کند و از مسیرهای پیاده روی معروف یا تصاویر کوهستان به نمایش بگذارد.

RETAIL DESIGN 2021

2.تجربه خرید تعاملی

اکنون ، هنگامی که فروشگاه ها با استقبال بیشتری از مشتریان روبرو می شوند ، سعی می کنند با جذابیت خرید آنلاین آناها را به خرید از طریق وب ترغیب کنند ، درحالیکه خرده فروشان باید از مهارت های خلاقیت خود در زمینه طراحی فیزیکی فروشگاه هایشان و نحوه جذب مشتری با محصولاتشان استفاده کنند. این فقط مربوط به تجربه حضور شخص بیرون از فروشگاه نیست، بلکه تجربه مشتری در هنگام حضور در فروشگاه هم هست.
فروشاندگان باید فضای ایمنی و راحتی را رقم بزنند ، در عین حال یک تجربه سرگرم کننده و لذت بخش (با حفظ نکات ایمنی) ارائه دهند که مورد توجه همه مشتریان قرار گیرد. به عنوان مثال ، می توانید یک جفت فریم جدید را در LensCrafters مرور کنید ، اما اکنون بعد از آزمایش مشتری ها ، عینک ها ضد عفونی می شوند. در بسیاری از فروشگاه ها ، راهروهای یک طرفه ، موانع پلکسی گلاس در صندوق های پول نقد و تابلوها و تابلو برگردان های کف که فاصله اجتماعی را تشویق می کنند معمول است.

3.تکنولوژی

فناوری با فراهم کردن راحتی و سرگرمی همچنان بر تجربه خرید تسلط دارد. به ویژه کدهای QR محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و به عنوان راهی بدون تماس برای خرید بسیار محبوب هستند. بر اساس مقاله Small Business Trend  ، می توان از کدهای QR برای ورود مشتریان به یک مسابقه یا جایزه، مدیریت نظرسنجی ها و گرفتن کدهای کوپن تخفیف نیز استفاده کرد. همانطور که TechRepublic توضیح داده است ، ربات ها نیز به گزینه های محبوب خرده فروشان تبدیل شده اند که "همه کارها از تمیز کردن کف گرفته تا دست زدن به مواد و اکنون تجزیه و تحلیل قفسه" را انجام می دهند. در فروشگاه های مواد غذایی GIANT ، ربات Marty "برای شناسایی خطرات مانند ریختن مواد غذایی مایع ، پودر و مواد غذایی فله ای و ارائه گزارش هایی که اقدامات اصلاحی سریع را انجام می دهند ، استفاده می شود. تلاش های این ربات ها همکاران را آزاد می کند تا زمان بیشتری را صرف خدمات با مشتریان کنند. "
در فروشگاه New Balance در برایتون ، مشتریان Mass می توانند با اسکن سه بعدی از پای خود ، مشخصات دقیق و مناسب برای خرید کفش را به آنها بدهند. آنها سپس ساخت کفش های خود را در منطقه تولید کفش مشاهده می کنند. مشتریان حتی می توانند در "نوار سفارشی سازی" توقف کنند ، جایی که می توانند کفش های ورزشی را سفارشی کنند و آنها را به خانه های خود حمل کنند.
وب سایت فروشگاه Nike’s House of Innovation در شهر نیویورک افتخار می کند که در هر طبقه، تجارب منحصر به فرد و همه جانبه برای خدمت به مصرف کنندگان در کل سفر خرید طراحی شده است. این فروشگاه 6 طبقه دارای نایک آرنا است ، جایی که مشتریان می توانند به مجموعه های فصلی این برند دسترسی داشته باشند و آزمایشگاه نایک اسنیکر ، که علاوه بر نمایش تعداد زیادی کفش ، شامل قصه گویی نایک است. پیشرفت های فن آوری در تجربه خرده فروشی می تواند به معنای همه چیز باشد ، از فناوری های هوشمند گرفته تا استفاده از داده های مشتری محور. به گزارش بیزینس اینسایدر ، H&M یک "آینه هوشمند" را در فروشگاه برجسته خود در شهر نیویورک آزمایشی انجام داد که در آن مشتریان "می توانستند برای گرفتن عکس های سلفی که عملاً با کاتالوگ H&M ادغام شده اند ، با فرمان صوتی" صحبت کنند. Nike Speed Shop ، واقع در فروشگاه این شرکت در شهر نیویورک ، از داده های محلی برای ذخیره قفسه ها استفاده می کند - و سپس آنها را بر اساس تمایل جامعه مجدداً ذخیره می کند.

TELLING STORY IN STORE

4. افزایش راحتی

ظرفیت خرید دیجیتال در حال افزایش است - این بدان معنی است که مکان فیزیکی برخی خرده فروشان در حال کاهش است. به گفته "اوبرلو" از هر چهار نفر یک خریدار آنلاین است ، این بدان معناست که برای برخی از خرده فروشان داشتن چنین فضای بزرگی لازم نیست. فروشگاه های کوچکتر ، همراه با تجارت الکترونیکی ، روش های مختلفی را برای توقف مشتریان فراهم می کنند و در سال 2020 ، محبوبیت گزینه های خرید پیکی در کنار فروشگاه افزایش یافت. برخی از خرده فروشان انتخاب می کنند که از ابتدا با مکان کوچک جدید شروع کنند. به عنوان مثال ، Target تعدادی فروشگاه "با فرمت کوچک" افتتاح کرده است که به این شرکت اجازه می دهد "بهترین خدمات را به محله های شهری ، نزدیک کالج ها و مناطق دیگر بیاورد. مساحت این  فروشگاه ها به طور متوسط حدود 40،000 فوت مربع (در مقایسه ، فروشگاه های Target با اندازه کامل 130،000 فوت مربع) می باشد. هدف این است که این فروشگاه ها با موجودی انبارشان به بهترین وجه به همسایگان و جامعه اطراف خدمت کند.
IKEA یک استودیوی برنامه ریزی کوچک در شمال شرقی شهر نیویورک افتتاح کرد ، که به گفته این شرکت ، "به طور قابل توجهی کوچکتر از فروشگاه های سنتی جعبه آبی است ، اما یک روش کاملاً جدید برای مشتریان و تجربه و تعامل با IKEA است." در این فضا طیف وسیعی از گزینه های طراحی خانه برای مکان های کوچک زندگی وجود دارد که مشتری های اطراف آن را پوشش می دهد. همچنین مشتریان می توانند قرار ملاقات های رایگان را با یک کارمند طراح رزرو کنند. این فضاهای کوچکتر به خرده فروشان این امکان را می دهد تا با گذشت زمان بسته به نیاز مشتری ، محصولات ، موجودی و روند آن ، مبلمان و استایل را سریعتر تغییر دهند.

ساروین ترند طراحی

5. تجارت پیچیده و مینیمالیستی

در گذشته ، فروشندگان غالباً قفسه هایی با حداکثر کالای ممکن تهیه می کردند. موجودی کالا برای دیدن و خرید مشتری بود - اما یکی از روندهای  طراحی فروشگاه برای سال 2021 ایده یک تجربه خرید پیچیده تر است که شامل ظرافت بیشتر در طراحی فروشگاه و نمایش موجودی است. به عنوان مثال در یک نقشه زاویه دار از منحنی ها و زاویه ها برای ایجاد حس پیچیدگی استفاده می شود. این طرحی است که میزان نمایش شما را کاهش می دهد اما در عوض روی خطوط کمتر و محبوب تر تمرکز می کند. اگر می خواهید یک محصول خاص را به نمایش بگذارید ، این طرح می تواند موثرتر باشد. در مغازه ها ، فضا ارزش را انتقال می دهد. هرچه فضای فروشگاه یا نمایشگاهی بیشتر باشد ، ارزش ادراک شده کالا بالاتر می رود. به همین دلیل است که بسیاری از خرده فروشان لوکس اقلام را مستقل به نمایش می گذارند در حالی که فروشگاه های تخفیفی قفسه های خود را با کالاهای اضافی پر می کنند.

تجارب فروش مینیمال

6. طراحی راحت و خودمانی

فروشندگان می خواهند مشتریان احساس امنیت و راحتی کنند و بسیاری از این موارد ناشی از یک طراحی خودمانی است که منجر به روند رو به رشد فروش میشود و به طور کلی در صنعت طراحی داخلی محبوب شده است. بسیاری از افراد در صنعت رستوران و مهمان نوازی از این عناصر طراحی استفاده کرده اند و اکنون فروشگاه های کوچکتر نیز جذابیت ایجاد این نوع جو را دریافتند. ایده این است که اگر مشتریان احساس راحتی می کنند ، می خواهند وقت خود را در فروشگاه بگذرانند و یا در آینده به بازبینی فضا بپردازند. کفپوش چوبی می تواند فضایی را گرم و پذیرا کند. چوب برای این روند بسیار مناسب است.

7. قدرت رسانه های اجتماعی

قدرت و شیوع رسانه های اجتماعی هرگز بیشتر نبوده است. طبق گزارش هاروارد بیزینس ، هزینه های شبکه های اجتماعی از 13.3٪ بودجه بازاریابی در فوریه 2020 به 23.2٪ در ژوئن 2020 افزایش یافت و "شرکت ها به دنبال بازگشت تاریخی سرمایه های خود در شبکه های اجتماعی هستند." در سال 2020 ، رسانه های اجتماعی راهی را برای مصرف کنندگان فراهم کردند تا ببینند برندهای محبوب و فروشندگان چگونه با شرایطی بی نظیر سازگار می شوند. حتی قبل از COVID-19 ، فروشندگان از رسانه های اجتماعی برای ارائه به روزرسانی های تجاری ، اعلام اطلاعات مهم ، برجسته سازی محصولات جدید ، ارائه هدایا و موارد دیگر استفاده می کردند. در سال 2020 ، رسانه های اجتماعی به ابزاری مهم برای ارتباطات تبدیل شدند زیرا پست ها گویای ساعات کاری به روز شده ، اطلاعات مربوط به پروتکل ایمنی و شرایط ارسال مرسولات هستند.
اما مهم است که به یاد داشته باشید وقتی شرکت ها مکان فیزیکی خود را طراحی یا بازطراحی می کنند ، باید فضای زیبایی را در نظر بگیرند که خریداران بخواهند از آن عکس بگیرند یا در مقابل آن ژست بگیرند . این پدیده رسانه های اجتماعی نه تنها تجربه خرید را تعاملی می کند بلکه راهی عالی برای شرکت ها و مشاغل به عنوان بازاریابی رایگان و تبلیغ بیشتر برند خود است.
برایان ولتمن ، مدیرعامل فروشگاه habitats ، شاهد تغییر در روند طراحی فروشگاه های کوچک است. "بازدید از یک فضای فیزیکی بیشتر از هر چیز مربوط به تجربه است. به همین دلیل ، ما در حال حاضر آنچه را که قبلاً صرفا محل ارائه محصولات در نظر گرفته می شد ، برای تأسیسات تزئینی اینستاگرام اختصاص می دهیم. فروشاندگان میبینند که ارزش ارسال پست در شبکه های اجتماعی برای مارک های آنها بیشتر از کالاهای موجود در قفسه است.

نقش سوشال مدیا در فروش

8. فروشگاه های پاپ آپ

همانطور که شرکت ها فروشگاه های خود را با تم های جالب و سرگرم کننده برای استفاده فرصت های رسانه های اجتماعی طراحی می کنند ، فروشگاه های پاپ آپ را نیز با همین انگیزه راه اندازی می کنند. این تجربیات منحصر به فرد "برای مدت زمان محدود" مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته و فرصت کافی برای گسترش آگاهی از برند را فراهم می کند. آنا پلوکارت ، مدیرعامل Pop Up Mob ، گفت: "مشتریان می توانند خاطرات خود را رقم بزنند و با برند ارتباط برقرار کنند. پاپ آپ ها در حال گسترش به سمت مشاغل تجارت الکترونیکی هستند ، آنها فروشگاه های موقت را باز می كنند تا محله ای را امتحان كنند و عملکرد محصولات یا خدمات خود را در فضای فیزیکی واقعی بررسی کنند. این می تواند گام اولیه باز کردن یک مکان دائمی باشد ، اگرچه برخی از فروشندگان تجارت الکترونیکی این کار را فقط به طور موقت انجام می دهند.

STAN SMITH POP UP STORE

9. روشنایی طبیعی

اگر فضا اجازه دهد ، بهتر است تا جای ممکن از نور طبیعی (یا تأثیر نور طبیعی) در یک محیط فروشگاهی استفاده کرد. به گفته RetailBiz ، نور طبیعی تقویت کننده روحیه است. همچنین جذابیت محصولات را افزایش داده و به مصرف کنندگان امکان می دهد تا حس دقیق تری از رنگ را بدست آورند. طبق گفته Alcon Lighting ، "انتخاب دمای مناسب رنگ ، که با درجه بندی K (کلوین) اندازه گیری می شود برای لامپ های LED یک مساله اساسی است. "دمای رنگ می تواند یک محیط گرم یا سرد ایجاد کند و بر نحوه نمایش محصولات تأثیر بگذارد." این شرکت لامپ های 4000 تا 4500K را به عنوان یک روشنایی طبیعی توصیه می کند ، که برای مغازه ها، اتاق های لباس و فروشگاه های مواد غذایی مطلوب است.

روشنایی طبیعی در فروشگاه

10.راهنماهای کف

مدت هاست که فروشگاه ها از طراحی کفپوش برای کمک به خریداران در مسیرهای مختلف فروشگاه استفاده می کنند ، اما در سال 2020 این مساله معنای جدیدی به خود گرفت. برچسب های کف ، گرافیک ها و علائم هم اکنون راهروهای یک طرفه را نشان می دهند و به خریداران یادآوری می کند که فاصله اجتماعی رارعایت کنند. اما با تامل در انتخاب روش مناسب می توان محیط را زیباتر کرد. در فروشگاه های بزرگ و سوپرمارکت ها نصب کفپوش به الگویی خاص که راهنمای تردد خریداران در سراسر فروشگاه است معمول شده است. بنابراین همانطور که مشخص شد ، طراحی کفپوش هم یک هنر است و هم یک علم. به عنوان مثال یک سوپرمارکت اقلامی را که می خواهند مردم بیشترین توجه را به آنها داشته باشند در جلوی مغازه ها و اطراف آن قرار می دهد. به همین دلیل ، آن مناطق لازم به داشتن کف مخصوص به خود است که ناخودآگاه خریداران را به آن مناطق هدایت کند.

طراحی سیستم فروشگاهی به ویژه در سال جاری بسیار مهم است ، زیرا کسب و کارها به دنبال جلب رضایت مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید هستند. از طراحی لوازم جانبی و فروشگاه های pop-up گرفته تا افزایش نور و گزینه های زیبا برای یافتن مسیر در مغازه ، برخی از این ترندها را در نظر بگیرید تا راندمان فروش خود را به سطح بالاتری برسانید. ساروین به صورت تمام و کمال میتواند شما را در تحقق بخشیدن به این مهم راهنمایی کند. با ما در ارتباط باشید...

instagram.com/sarwingram


منبع: https://parterreflooring.com/retail-industry-trends/
میزان رضایت شما از این مقاله: