Sarwin

تکنیک های مدیریت برند


نویسنده: امیررودی تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸/۰۲/۱۳ گروه: برندینگ بازدید: 6587 پسند:

تکنیک های مدیریت برند

هنگامی که بحث فروش در میان است، باید در نظر داشته باشید که چگونه آن را بفروشید و سپس در طول زمان مدیریت کرده و توسعه دهید.

هنگامی که زمان  برقراری ارتباط نام تجاری شما  با عموم می رسد، تکنیک ها و مسائل متعددی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد:

 

داستان گویی

یک تکنیک ثابت در برند شدن یک کسب و کاراین است که داستان آن را از طریق عناصر ارتباطی مانند هویت سازمانی، بسته بندی، لوازم التحریر، عوامل بازاریابی و غیره بیان کنید. این می تواند تصویری از محل تولید شرکت و محصولاتش را نشان دهد.

 

اعتبار

اعتبار باعث ایجاد اعتماد میشود. اعتبار از سود هم اهمیت بیشتری دارد و تنها از طریق ثبات در کیفیت امکانپذیر است.

 

تفکیک

نکته مهم نشان دادن تفاوتتان با رقیبان است. باید نشان دهید منحصر بفرد هستید تا مشتری در برابر شما احساس نیاز کند.

 

مشارکت با مشتریان

گوش دادن به حرف مشتریان تاثیر تصاعدی در کیفیت و اتخاذ سیاست درست دارد. به نوعی شما از مشتری میخواهید ک به شما بگوید چه میخواهد و شما آن را در مسیرش قرار میدهید تا به دنبالتان بیاید.

 

اولویت بندی محصولات

اگر تنوع در محصولات یا خدمات مختلف داشته باشید، باید بتوانید آنها را سازماندهی کنید تا پیشنهاد بهتری به مصرف کنندگان بدهید.

 

برندهای شاخه ای یا برند "کششی"

اگر شرکت شما در بیش از یک بخش فعالیت میکند، باید در نظر بگیرید که چگونه کسب و کار را در هر منطقه ارائه می دهید.شما باید اولویت بندی کنید تا شرایط را برای همه شاخه ها به شکل صحیح پیش ببرید.

برندهای تایید شده

برندهای تایید شده

این زمانی است که شما یک نام تجاری جدید را ایجاد می کنید اما نام تجاری شرکت مادر و اصلی خود را به عنوان تضمین نام تجاری جدید به کار می برید. برای مثال پلی استیشن یک برند قدرتمند است اما همیشه به عنوان پلی استیشن سونی تایید شده است و شهرت شرکت سونی را یدک میکشد.

 

ترویج برند

در هر شرایطی ترویج برند امری ضروریست. به کمک طراحان و با ارزیابی دوباره طرح ها، هویت طرح ها و استراتژی ها باید بازنگری شود تا طیف های جدیدی از مخاطبان جذب برند شوند.

 

نامگذاری

نامگذازی برند جنبه مهمی در تنظیم شخصیت برند شما و همچنین عنصری کلیدی در فعالیت بازاریابی شماست. در کنارطراحی بصری و جنبه آوایی ، یک نام می تواند وسیله تمایز باشد و باید نشان دهنده استراتژی کلی نام تجاری شما باشد.

انتخاب یک نام می تواند یک کار دشوارباشد، اما سخت ترهم می شود، وقتی بدانیم بسیاری از آنها در حال استفاده اند و ثبت شده اند. با دقت بررسی کنید که هر نامی که شما برای یک شرکت، محصول یا سرویس در نظر میگیرید، قبلا استفاده نشده و تحت قانون محافظت نشده باشد.

به طور کلی، یک نام به یکی از انواع زیرمی رسد:

توصیفی

نام هایی که به سادگی می گویند شرکت / نام تجاری چیست.

دعوت کننده

نام هایی که برند را پیشنهاد می کنند، اما سعی نمیکند این پیشنهاد را دقیقا توصیف کند.

چکیده

نامهایی که قواعد را نقض می کنند و برجسته می شوند. آنها هیچ اشاره ای به طبیعت کسب و کار مربوطه ندارند.

 

ثبات در نامگذاری

 

ثبات

در نامگذاری و مدیریت برند، یکپارچگی اهمیت زیادی دارد، به طوری که در تمام بخش های عملیاتی کسب و کار مشهود است. بعضی از مارک های معاصر کمتر مورد توجه بوده اند. یک روند در جهت تشویق مشتریان به ایجاد محتوا یا تفسیرهای خود در چارچوب عناصر لوگوها وجود دارد. برای مثال، لوگوی المپیک 2012 لندن توسط وولف اولینس طراحی شده است، به نوعی سازگار با کاربر خویش است.

 

نام تجاری برای بخش های مختلف

در این بخش، ما شباهت ها و تفاوت های بین نام تجاری در بخش های مختلف بازار را بررسی می کنیم.

 

شروع کسب و کار

اگر شما یک کسب و کار جدید را راه اندازی می کنید، شما در برابر رقیبان قرار میگیرید و به طور ناخواسته محصول برند شما در قیاس با محصولات مشابه دیگر برندها قرار میگیرد.

تثبیت خود به عنوان برند معتبر در شروع فعالیت امری بسیار سخت است، اما مزیت دوره شروع فعالیت این است که کسی انتظار پاسخگویی از شما ندارد. در ابتدای مسیر است که امکان ریسک مهیاتر از زمانیست که شرکت رونق گرفته.

در مجموع برای اینکه برند و نام تجاری شما بر سر زبانها بیوفتد و فراموش نشود باید از استراتژی درستی پیروی کرد. شرکت ساروین همواره آماده هدایت نام تجاری شما به سوی تعالی و موفقیت میباشد.

 


منبع: Design Council
میزان رضایت شما از این مقاله: